Į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją atkeliauja ES projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) mokymo priemonės.

Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“

Birželio 4-15 dienomis 15 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialiai remtinų pradinių klasių mokinių turėjo galimybę dalyvauti vasaros užimtumo stovykloje „Pažinimo džiaugsmas“.
          Šiais laikais pastebima vaikų priklausomybė nuo išmaniųjų technologijų. Bet šios stovyklos metu mokiniams nekilo noras paimti į rankas savo telefonų, nes veiklos buvo daug ir įvairios. Mokiniai domėjosi savo krašto istorija ROKIM, vaikščiojo po Rietavo parką, klausėsi įdomių istorijų. Labardžių kaime susipažino su bibliotekininke Loreta Jurkiene, mokėsi kepti naminę duoną, klausėsi pasakojimo apie duonos kelią. Stovyklos dalyviams teko pabuvoti ir Tveruose, kur susipažino su ten stovyklaujančiais bendraamžiais. Vaikai kartu sportavo, lankėsi mokyklos kraštotyros muziejuje, ragavo šaltinio vandens Lopaičių piliakalnyje. Stovyklautojai buvo nuvykę į Klaipėdos zoologijos sodą, žiūrėjo filmą Gargždų kino teatre, susipažino su gyvuliukais S. Venskaus ūkyje, ieškojo lobių Plungės parke, bandė ištvermę žygyje pėsčiomis į Budrikius, rinko vaistažoles ir virė arbatą Beržore pas Babūnę.
          Stovyklautojai kiekvieną dieną patirdavo pažinimo džiaugsmą – ragavo žemuogių, klausėsi žiogų griežimo, glostė gyvuliukus, uostė įvairių vaistažolių, kepamos duonutės kvapus, gaivinosi lietučiu ir vandenuku karštą dieną, susidraugavo. Už tai esame dėkingi Rietavo savivaldybės administracijai. Mokyklos virėjoms norime padėkoti už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Pirmūnų diena

Birželio 14-oji

Vasaros stovykla „Sportas sveikata – būsiu sveikas visada“

Birželio 1-8 dienomis vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurioje dalyvavo 15 pradinių klasių mokinių, lankiusių sporto būrelį „Judrieji žaidimai“.
          Stovyklautojai pramogavo energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke, esančiame netoli Platelių ežero, maudėsi ežere, daug vaikščiojo ir sportavo. Taip pat aplankė Žemaičių Dailės muziejų ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gondingas pėliakalnė luobe“, pasivaikščiojo po gražų Plungės parką.
          Į svečius gimnazijos pradinukai pasikvietė Daugėdų vasaros stovyklos vaikus. Su jais susipažinę surengė kvadrato varžybas, žaidė judriuosius žaidimus.
          Stovyklautojai lankėsi ir ROKIM. Jame vaikai daug sužinojo apie Rietavo dvaro parką.
          Laikas stovykloje mokiniams prabėgo greitai ir įdomiai. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Prie vaišių stalo aptarė stovykloje praleistą laiką, palinkėjo vieni kitiems saugių ir smagių vasaros atostogų.

Stovyklos vadovė Liuda Tamulionienė

Ugdymas kitaip

Paskutinio skambučio akimirkos

Išvyka į Vinetu kaimą

Gegužės 23 d. 2b ir 2c klasių mokiniai su mokytojomis lankėsi Vinetu kaime. Vaikus pasitikę „indėnai“ išmokė pasisveikinti jų kalba, papuošė veidukus raštais, reiškiančiais indėniškus vardus. Vaikai atliko daug sudėtingų užduočių: lavino pusiausvyrą eidami rąstu per tvenkinį, laipiojo rąstais, šaudė iš lanko. Kieme vaikščiojo didžiulis kalakutas, kurį ne visi vaikai buvo matę. Apžiūrėję indėniškas palapines, vadinamas tipi, išklausę pasakojimo apie indėnų papročius, jų gyvenimo būdą, aplankę muziejų, kuriame gausu daiktų, parvežtų iš Amerikos, vaikai pasivaišino indėniška pica.
          Prisipirkę įvairiausių indėniškų suvenyrų antrokai išvyko į Kretingos Žiemos sodą bei muziejų. Didžiausią įspūdį Žiemos sode vaikams paliko didžiulis eršketas, vėžliukai, nematyti augalai, labai gražiai sutvarkyta aplinka.
          Namo grįžome gerai nusiteikę ir kupini įspūdžių.

Genovaitė Šaulienė, Irena Kaulienė – pradinio ugdymo mokytojos

Archyvas [ 1 ]           [ 2016 ] [ 2015 ] [ 2014 ]