Į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją atkeliauja ES projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) mokymo priemonės.

Lobio ieškojimas

Naujus mokslo metus 2 a klasės mokiniai pradėjo neįprastai. Gausus tėvelių ir vaikų būrys - kas su dviračiais, kas su paspirtukais, o kas ir pėstute - susirinko į parką. Gerai nusiteikę žvalgėmės po mūsų gražųjį Rietavo parką. Atlikę įvairias užduotis, visi ieškojome paslėpto lobio. Išvykos dalyviams reikėjo ne vieną medį, kelmą apžiūrėti, ne vieną gėlyną, krūmą patikrinti, ne vieną paminklą aplankyti, su informacinio stendo medžiaga susipažinti, kol surado paslėptą lobį. O lobis tikrai buvo vertas įdėtų pastangų, juoko, net džiaugsmo ašarų.

Birutė Butkuvienė, 2 a klasės mokytoja

Mokslo ir žinių diena

Pradėti naujus mokslo metus Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė rinkosi rugsėjo 3 dieną. Mokslo ir žinių šventė prasidėjo šv. Mišiomis Rietavo šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po mišių abiturientai kartu su mūsų mažaisiais pirmokėliais rikiavosi eisenai į gimnaziją. Mokytojams ir mokiniams šventinę nuotaiką kėlė Meno mokyklos dūdų orkestras, vadovaujamas S. Saukalo.
          Sveikinimo žodį tarė ir su nauja mokslo metų pradžia sveikino savivaldybės meras A. Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L.Rėkašienė. Mokyklos bendruomenę sveikino ir gimnazijos direktorė A. Lengvenienė. Tėvelių vardu sėkmės moksluose linkėjo Tėvų komiteto pirmininkė G. Sabaliauskienė. Gerų ir sėkmingų mokslo metų linkėjo gimnazijos prezidentas V. Raišuotis.
          Po sveikinimo žodžių IV gimn. klasių mokiniai išsivedė pirmokus į pirmąją pamoką. Čia mažųjų mokinukų laukė linksmos užduotėlės ir žaidimai. Baigiantis pirmajai pamokai, abiturientai palydėjo mažuosius draugus pas jų pirmąsias mokytojas.
          Visiems linkime sėkmingų, kūrybingų ir įdomių mokslo metų!

IVa gimn. kl. mokinės Emilija Jokubaitytė ir Beatričė Vaičikauskaitė

Abiturientams įteikti brandos atestatai

Liepos 13 d., 47 - iems Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiemet gimnazijos duris užvėrė LXX-oji abiturientų laida – Lietuvos šimtmečio abiturientai.
          Abiturientams sėkmės linkėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, LR Seimo narys, buvęs gimnazijos mokinys Jonas Varkalys. Išeinančius sveikino gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė, pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė, IVa ir IVb klasių vadovės Vaida Katauskienė ir Jūratė Budginienė.
          Šiemet „Rietavo kraštiečių klubo“ 300 eurų vienkartinė stipendija buvo įteikta geriausiai gimnaziją baigusiai dvyliktokei Gabrielei Vaičiulytei.
          Gero skrydžio, abituriente!

Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“

Birželio 4-15 dienomis 15 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialiai remtinų pradinių klasių mokinių turėjo galimybę dalyvauti vasaros užimtumo stovykloje „Pažinimo džiaugsmas“.
          Šiais laikais pastebima vaikų priklausomybė nuo išmaniųjų technologijų. Bet šios stovyklos metu mokiniams nekilo noras paimti į rankas savo telefonų, nes veiklos buvo daug ir įvairios. Mokiniai domėjosi savo krašto istorija ROKIM, vaikščiojo po Rietavo parką, klausėsi įdomių istorijų. Labardžių kaime susipažino su bibliotekininke Loreta Jurkiene, mokėsi kepti naminę duoną, klausėsi pasakojimo apie duonos kelią. Stovyklos dalyviams teko pabuvoti ir Tveruose, kur susipažino su ten stovyklaujančiais bendraamžiais. Vaikai kartu sportavo, lankėsi mokyklos kraštotyros muziejuje, ragavo šaltinio vandens Lopaičių piliakalnyje. Stovyklautojai buvo nuvykę į Klaipėdos zoologijos sodą, žiūrėjo filmą Gargždų kino teatre, susipažino su gyvuliukais S. Venskaus ūkyje, ieškojo lobių Plungės parke, bandė ištvermę žygyje pėsčiomis į Budrikius, rinko vaistažoles ir virė arbatą Beržore pas Babūnę.
          Stovyklautojai kiekvieną dieną patirdavo pažinimo džiaugsmą – ragavo žemuogių, klausėsi žiogų griežimo, glostė gyvuliukus, uostė įvairių vaistažolių, kepamos duonutės kvapus, gaivinosi lietučiu ir vandenuku karštą dieną, susidraugavo. Už tai esame dėkingi Rietavo savivaldybės administracijai. Mokyklos virėjoms norime padėkoti už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Archyvas [ 1 ]           [ 2016 ] [ 2015 ] [ 2014 ]