Respublikinė pradinių klasių mokytojų konferencija

          2018 metų vasario 22 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyks pradinių klasių mokytojų konferencija „Skaitymo gebėjimų tobulinimas pradiniame ugdyme“.
          Renginio programa.

Švenčiame šimtmetį

          Gyvename išties neeiliniu laiku. Mums teko garbė ir atsakomybė švęsti Lietuvos šimtmetį, kartu žymėti Tėvynės ateities gaires.
          Visa mūsų bendruomenė įsijungė į gimtadienio šventės laukimą - vasario 12 d. iškilmingai iškėlėme vėliavas prie gimnazijos ir sugiedojome valstybės himną, pasipuošėme erdves: kiekviena klasė kartu su auklėtojomis įvairia technika kūrė trispalves (sukurta 100 vėliavėlių) ir iš jų sudėliojo Lietuvos kontūrus, įprasmino sukurtą žodį „Laisvė“, lituanistų koridoriuje – 100 posmų apie tėvynę, pradinių korpuse – trispalvių instaliacijos, aštuntokai kūrė lankstinukus, skirtus Vasario 16, „Fotono“ būrelio nariai kiekvieną mėnesį leidžia stendą, skirtą šimtmečiui ir kt. Visos iškiliosios savaitės kiekvieną rytą pradėjome himnu, visą savaitę gimnazijos bendruomenės nariai segėjo trispalves. Vasario 14 d. vyko pradinių klasių ir jų mokytojų koncertas, skirtas Tėvynei Lietuvai, vasario 15 d. – iškilminga akcija gimnazijos fojė: kartu visa bendruomenė giedojo valstybės ir gimnazijos himną, dainavo G.Paškevičiaus „Mano kraštas“, gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė pasveikino bendruomenę su iškilia švente ir įteikė Padėkas, visus sveikino ir mokinių prezidentas Vilius Raišuotis. Labai smagu, kad mokinių iniciatyva išleistas RLIG laikraštis. Tikimės, kad jis turės tęsinį. Vasario 16 d. dalyvavome šv. Mišiose, eisenoje į muziejų pagerbti savanorių, koncerte ir vakaro renginiuose.
          Gera, kai gali sakyti: Tėvyne, štai mano darbai, aš kuriu Tave.

Pradinukai švenčia šimtmetį

          Laukdami Lietuvos šimtojo gimtadienio gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis nuoširdžiai dirbo ir ruošėsi sutikti svarbiausią metų įvykį. Jau sausio pabaigoje vaikai karpė ir gamino gėlytes ir vasario pirmą savaitę savo koridorius papuošė trispalviais gėlių burbulais. Klasės taip pat nušvito tautinių spalvų darbais. Per šokio ir dainavimo pamokas vaikai mokėsi lietuviškų šokių bei dainų.
          Iškiliosios savaitės kulminacija - Lietuvos šimtmečiui skirta diena „Lietuva, Tėvyne mūsų“. Pradinukai baltomis karpinių užuolaidėlėmis papuošė koridorių langus, sukurdami jaukią ir šventišką atmosferą. O per pamokas, padedami vyresniųjų klasių merginų, pynė ir rišo draugystės juosteles iš siūlų.
          Dieną vainikavo mokinių koncertas, kuriame dalyvavo ir pradinukai iš Daugėdų. Dainą keitė šokis, o šokį palydėjo skambūs posmai, skirti Tėvynei. Pradinių klasių mokytojos taip pat parengė šokį.
          Nuoširdžiai dėkojame šokio mokytojui A. Andrijauskui, muzikos mokytojai A. Balčiūnienei, technologijų mokytojai M. Kneižienei bei jos mokinėms už pagalbą.
          Sveikiname visus su Lietuvos 100-uoju gimtadieniu!

D. Norkuvienė, D. Bacevičienė, A. Montvydienė – pradinių klasių mokytojos

Šimto metų konfeti vaikų džiaugsmui

          Mokytojos Laimos Šedvydienės pasiūlymu buvo sugalvota išradingai atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Iniciatyvą užregistravome prezidentūros tinklalapyje. Prie gražaus sumanymo įgyvendinimo prisidėjo ir Daugėdų bendruomenė, ir seniūnija. Buvo nupirktas spalvotas popierius, dekoratyvinės skylmušos, medžiagos dėžei pagaminti.
          Su dideliu užsidegimu kibome į darbą. Juk reikėjo išmušti 36525 simbolius, kurie reiškė šimto metų kiekvieną dieną. Klevo lapas – tai bene kiekvieno parko ar kiemo simbolis, o paukštelis – kažkada gyvenę, kūrę, kovoję ir gyvybę už Lietuvą paaukoję žmonės.
          Visą darbą vainikavo šventinis koncertas. Jo metu skambėjo dainos ir eilės, skirtos Lietuvai. Dainavo mokyklos vaikai ir Daugėdų kultūros centro vokalinis moterų ansamblis.
          Koncerto pabaigoje visų šventės dalyvių laukė siurprizas - ant galvų pabiro šimtmečio dienų konfeti.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos

Projektas „Kaukių paradas“

          Vasario 13 dieną vyko ,,Kaukių paradas“, skirtas tradicinei Užgavėnių šventei. Jam priešmokyklinukai ir visi pradinukai ruošėsi net 2 savaites. Vaikai gamino kaukes edukacinių užsiėmimų Kultūros centre metu. Ugdymą kitoje aplinkoje organizavo Kultūros centro darbuotoja Eglė Fabijonavičienė. Kaukes mokiniai gamino iš kartono, medžiagų skiaučių, papjė mašė būdu. Renginyje nebuvo nė vieno be kaukės. Net ir mokytojos pasistengė persirengti. Spalvingas, smagus ir triukšmingas buvo Kaukių paradas, vakare įsiliejęs į miestelio Užgavėnių šventę.

Daiva Norkuvienė, pradinių klasių mokytoja

Užgavėnių džiaugsmai

          Užgavėnėms pradėjome ruoštis iš anksto. Priešmokyklinukai ir pradinukai per darbelių pamokas pasidarė persirengėlių kaukes, visi pakartojo čigonų dainą. Tą dieną mokiniai buvo smagiai nusiteikę, nes žinojo, kad eis į kaimą lankyti žmonių. Šventė prasidėjo jau mokykloje. Persirengę Užgavėnių personažais, pasiėmę perkusinius instrumentus, smagiai dainuodami, keldami didelį triukšmą aplankėme seniūniją, biblioteką. Nepamiršome palinksminti ir savo arbatėlės virėją Genutę. Vaikai liko patenkinti, nes buvo pavaišinti saldainiais.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos

Valentino dienos turnyras

          Vasario 14 d. gimnazijoje vyko kūno kultūros mokytojų organizuotas Valentino dienos tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo 9-11 klasių mišrios komandos. Po atkaklių ir draugiškų sportinių kovų nugalėjo Deivido Radžvilo, Reimanto Andrulio, Dovilės Kružintaitytės ir Gabijos Radvilaitės komanda.
          Visi dalyviai buvo apdovanoti pirmų-trečių vietų medaliais ir saldžiais prizais.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Sveikata visus metus

          Vasario 5, 7 d. gimnazijos erdvėse vyko projekto „Sveikata visus metus“ sausio mėnesio iššūkio pristatymas. 8b klasės komanda „Vyšnios“ ir Ia gimnazistų komanda „Medicinos žvaigždės“ šias dvi dienas pradinių klasių mokiniams surengė paskaitas/konkursus sveikos mitybos tema. Paskaitą/konkursą komandų nariai pradėjo trumpai pristatydami sveikos mitybos principus, tinkamo maisto svarbą ir jo naudą mūsų organizmui. Vėliau buvo užduodami klausimai ir pateiktos įvairios užduotys, kurias mokiniai turėjo įvykdyti. Visų dalyvių komandos buvo apdovanotos padėkomis už drąsą ir dalyvavimą, o pirmųjų vietų nugalėtojai – diplomais ir vaisių bei daržovių krepšeliais.
          Sveikos gyvensenos komandos džiaugiasi gausiu būriu mokinių, kurie panoro dalyvauti konkurse. Taip pat ačiū sakome pedagogams - B. Butkuvienei, D. Norkuvienei, E. Gedminienei, G. Šaulienei, I. Kaulienei, V. Auškalnienei, I. Katauskienei, D. Bacevičienei, A. Montvydienei, Z. Grubienei ir L. Tamulionienei už bendradarbiavimą ir klasių paruošimą.

Organizatoriai – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Indrė Viršilaitė, „Vyšnių“ ir „Medicinos žvaigždžių“ komandos

Mano klasės Zumba

          Sausio 31 d. gimnazijoje vyko baigiamasis Zumbos konkursas, skirtas Lietuvos šimtmečiui. 5-12 klasių mokiniai atliko judriosiose pertraukose pristatytus pratimus. Buvo vertinamas pasirodymo originalumas, sudėtingumas, sinchroniškumas, apranga ir stilius . Labai smagu, kad kartu su moksleiviais šoko ir jų auklėtojai, mokytojai, mamytės, jaunesnės sesutės ir broliukai. Salėje beveik nebuvo sėdinčių ir stebinčių. Visi linksminosi, judėjo Lotynų Amerikos šokių ritmu.
          Tarp 5-8 klasių nugalėjo ir kelione pasirinktu maršrutu po Žemaitiją buvo apdovanota 6a klasė, o iš vyresniųjų nugalėtojais tapo 9b klasės mokiniai.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Archyvas [ 1 ]           [ 2016 ] [ 2015 ] [ 2014 ]