Vasaros poilsio stovykla „SPORTAS. DRAUGYSTĖ. SVEIKATA“

          Birželio 1-7 dienomis Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Sportas. Draugystė. Sveikata“. Joje dalyvavo PUG vaikai ir 1-5 klasių mokiniai. Aktyviai ir noriai prisijungė vyresnieji daugėdiškiai.
          Esame dėkingi Rietavo savivaldybei už lėšas stovyklai, mokyklos virėjoms – už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.
          Stovyklos pradžia sutapo su „Vaikystės švente“ Rietave, kurioje ir mes dalyvavome. Antrą stovyklavimo dieną išvykome į Lopaičius ant piliakalnio. Trečia diena buvo mokykloje. Kadangi oras nelepino, vaikai žaidė, sportavo kieme arba mokyklos sporto salėje. Papietavę ir susėdę prie bendro stalo, stovyklautojai draugiškai piešė įspūdžius iš kelionių.
          Ketvirtąją saulėtą stovyklos dieną, pasiėmę sportinį inventorių ir smėlio žaislus, iškeliavome prie tvenkinio. Čia sulaukėme svečių iš Rietavo gimnazijos. Stovyklautojai visi kartu žaidė kvadratą, tinklinį, netradicinius žaidimus. Patys mažiausieji tvenkinio pakrantėje statė smėlio pilis. Išalkę kepėme ant laužo dešreles ir visi draugiškai valgėme. Įšilus dienai vaikai džiaugėsi vandens malonumais. Tai buvo pati smagiausia stovyklos diena!
          Paskutinę dieną mokiniai sulaukė stovyklautojų iš Medingėnų skyriaus. Spėjo kartu pažaisti kvadratą, o vėliau žaidė ir bendravo bendruomenės salėje. Po įdomių rungčių išlydėjome svečius, skaniai papietavome ir atsisveikinome iki kitos vasaros.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Romalda Uogienė ir Rita Grajauskienė

Gimtinės istorijos takeliais

          Birželio 8 dieną baigėsi 6 dienų vasaros poilsio stovykla ,,Gimtinės istorijos takeliais“. Stovyklavo 15 gimnazijos mokinukų, kurių amžius 7-12 metų. Šaunūs poilsiautojai nepatingėjo anksti keltis bei nepabūgo vėsių orų, todėl daug pamatė, patyrė ir išmoko. Stovyklautojai dalyvavo Vaikystės šventėje, ėjo pėstute iki Skroblio piliakalnio, susipažino su ,,Alkos“ paukštyno gyventojais, ragavo naminių ledų Jusių ūkyje, mokėsi rašyti žąsies plunksna Bukantės dvarelyje, lankėsi Varnių regioninio parko Lankytojų centre, mėgavosi peizažu nuo Moteraičio bei Sprūdės piliakalnių, ilsėjosi prie Ruškio ežero bei Daugėdų tvenkinio, vaikščiojo pažintiniu taku prie Varnių.
          Esame dėkingi Rietavo savivaldybei už lėšas stovyklai, mokyklos virėjoms – už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Stovykla „Sportas sveikata – būsiu sveikas visada“

          Birželio 1-7 dienomis vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurioje dalyvavo 15 pradinių klasių mokinių, lankiusių sporto būrelį „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.
          Stovyklos atidarymo metu vaikai kūrė šūkį ir emblemą, dalyvavo Vaikystės šventėje.
          Antrą stovyklos dieną stovyklautojai lankėsi Rietavo Jaunimo centre. Jie susipažino su savanoriais, atvykusiais iš užsienio - Simona iš Italijos ir Laša iš Gruzijos. Svečiai pamokė vaikus naujų žaidimų, kartu piešė, paskatino mokytis užsienio kalbų.
          Trečią dieną mokiniai važiavo prie didžiausio Lietuvoje Barstyčių akmens. Nustebo išvydę akmenį milžiną. Susipažino su jo atsiradimo istorija, matmenimis, laipiojo ant akmens, žaidė – smagiai leido laiką. Gamtoje ir pietavo.
          Kitą dieną vyko į Daugėdus. Kartu su tos mokyklos mokinukais praleido pusdienį gamtoje, prie tvenkinio. Stovyklų dalyviai susipažino, sportavo, žaidė ir net maudėsi tvenkinyje. Kartu kepė dešreles, vaišinosi. Ir niekas nenorėjo grįžti namo.
          Paskutinę stovyklos dieną lietingas oras sutrukdė eiti į parką, kur turėjo vykti kliūčių ruožas. Likę mokykloje, vaikai žaidė šaškėmis ir šachmatais. Prie vaišių stalo aptarė stovykloje praleistą laiką, palinkėjo vieni kitiems saugių ir smagių vasaros atostogų.

Pradinio ugdymo mokytoja Liuda Tamulionienė

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“

          Šių metų rugpjūčio 21–25 d. devintą kartą iš eilės šalyje vyks šis Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuojamas projektas. Veiklūs, iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos bei užsienio šalyse esančių lietuvių mokyklų turės galimybę susipažinti su mūsų valstybės politine veikla bei tapti aktyvesniais piliečiais. Projekto metu dalyviai bendraus su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvaus posėdžiuose, susitikimuose, susipažins su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atliks institucijos paskirtus darbus, bendraus su žiniasklaida, rengs bendras užduotis.

          Plačiau...

Pirmūnų šventė

          2017 m. birželio 1 dienos vakare į gimnaziją rinkosi patys geriausi mokiniai ir jų tėveliai bei artimieji. Šviesų priešpaskutinį mokslo metų vakarą sveikinome mokslo pirmūnus. Džiaugiamės šiemet turėdami tris mokinius, kurie baigė vien dešimtukais. Tai Nojus Daukšas, 5a kl., Ema Marozaitė, 5 b kl., ir Marta Jasaitė, IV kl. mokinė. 71 mokinys 2016-2017 m. m. baigė turėdami metinį vidurkį 9 ir daugiau. Visais jais didžiuojamės ir linkime patirti kuo didesnį malonumą mokantis.

Gimnazijos administracija

Gegužė – prevencijos mėnuo

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Vaiko gerovės komisija gegužės mėnesį paskelbė prevencijos mėnesiu. Dėmesys skirtas alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų prevencijai. Prie šios iniciatyvos daug prisidėjo mūsų gimnazijos tėvų komitetas, kurio pirmininkė G. Sabaliauskienė. Tėvų dėka į gimnaziją buvo pakviestas Plungės sveikatos centro lektorius A. Šiukšta, kuris skaitė mokiniams paskaitas apie priklausomybes. Paskaitos buvo pritaikytos pagal vaikų amžių, informacija pateikta patraukliai, kad vaikai ne tik išklausytų informaciją, bet ją ir išgirstų.
          Rietavo miesto policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresnioji specialistė Aušra Eitutavičienė 5-8 klasių mokiniams kalbėjo apie elgesį viešose vietose. Priminė, jog už visus nusižengimus, kuriuos padaro nepilnamečiai, atsakingi yra tėvai.
          Mokiniai buvo tikrinami dėl psichotropinių medžiagų laikymo. Patikrinimas buvo netradicinis, jame dalyvavo tarnybinis šuo Jorgis, kuris atpažįsta iš kvapo nelegalias, draudžiamas medžiagas. Buvo patikrinta apie 200 gimnazistų - draudžiamų medžiagų nerasta ir tai nuteikia pozityviai.
          Dėkojame už bendradarbiavimą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Tėvų komitetui, Rietavo policijos komisariato darbuotojams, kurie prisidėjo vykdant prevencines veiklas.

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Vaiko gerovės komisija

Archyvas [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]           [ 2015 ] [ 2014 ] [ 2013 ]