Į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją atkeliauja ES projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001) mokymo priemonės.


XVII komandinė matematikos olimpiada

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko XVII komandinė matematikos olimpiada mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Renginyje dalyvavo svečiai iš Vilniaus universiteto: doc. A. Apynis, doc. E. Mazėtis, prof. E. Stankus, dr. R. Kašuba, dr. J. Šiurys, matematikė U. Šiurienė. Svečiai parengė įdomius pranešimus mokytojams ir mokiniams.
          Iš dvylikos olimpiadoje dalyvavusių gimnazijų (dvylika 9-10 ir vienuolika 11-12 klasių komandų) mokytojo Kazio Šikšniaus taurę, kaip ir pernai, laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistai. Jaunesniųjų grupėje garbingą pirmąją vietą taip pat laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ mokiniai. Užduotis parengė ir taisant darbus vadovavo buvęs K. Šikšniaus mokinys, rietaviškis, dr. Jonas Šiurys ir jo žmona Ugnė Šiurienė.
          Šventė praėjo, bet kupini naujų idėjų pradedame planuoti jau kitais metais lapkričio 8 d. vyksiančią XVIII matematikos olimpiadą.

Matematikos mokytoja Ilona Vilimienė

Gimnazijos prezidento inauguracija

          Lapkričio 9 dieną vyko mokinių savivaldos ir demokratijos šventė – naujojo gimnazijos prezidento Deivido Radžvilo inauguracija. Iš buvusio prezidento Viliaus Raišuočio Deividas perėmė įgaliojimus. Deivido Radžvilo priesaiką išklausė direktorė Alma Lengvenienė ir jam įteikė prezidento regalijas. Renginio vedėjai pristatė naują mokinių tarybą ir prezidento valdybą. Buvusiesiems tarybos nariams, Viliui Raišuočiui direktorė A. Lengvenienė ir pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskienė įteikė padėkas už aktyvią visuomeninę veiklą., palinkėjo sėkmės.
          Naująjį prezidentą Deividą sveikino bendraklasiai, dainą jam skyrė mokinių choras.
          Dar kartą sveikiname prezidentą Deividą ir linkime naujų idėjų įgyvendinimo bendruomenėje.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Ugdymo kitaip diena „Matematikos vingrybės“

          Lapkričio 9 dieną pradinių klasių mokiniams vyko Ugdymas kitaip. Mokytojos Irena Kaulienė ir Genovaitė Šaulienė paruošė mokiniams užduotis pagal jų amžių. Vaikai piešė simetriškus ornamentus, spalvino, kirpo ir iš geometrinių figūrų sulipdė dėliones. Atlikdami užduotis, pakartojo ir įtvirtino sudėties, atimtiems veiksmus, daugybos lentelę, geometrinių figūrų pavadinimus.
          Nuoširdžiai triūsę ir sukūrę gražių darbelių, mokiniai jais papuošė savo klasių erdves.

Irena Kaulienė ir Genovaitė Šaulienė, pradinio ugdymo mokytojos

Pergalės kvadrato varžybose

          Lapkričio 7 dieną gimnazijoje vyko Rietavo savivaldybės mokyklų pradinių klasių kvadrato varžybos. Mūsų 3 ir 4 klasių mokinių rinktinė komanda kovojo su Tverų gimnazijos ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniais, puikiai pasirodė ir iškovojo I vietą bei galimybę dalyvauti Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato zoninėse varžybose.
          Jaunieji kvadrato žaidėjai, paruošti mokytojos Diletos Bacevičienės, lapkričio 9 d. dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje vykusiose zoninėse varžybose ir iškovojo III vietą. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ir pasisemti patirties.

Pradinių klasių mokytoja Dileta Bacevičienė

Projektas „Pažink valstybę“

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 5a klasė su auklėtoja A.Balčiūniene rugsėjo mėn. įsitraukė į respublikinį projektą „Pažink valstybę“. Projekto tikslas: paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto uždaviniai: stiprinti mokinių politinį raštingumą per įvairių valstybės gyvenimo sričių pažinimą, skatinti mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme, ugdyti mokinių kritinio mąstymo ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus. Mūsų nagrinėjama sritis yra savivalda. Projektas vykdomas trimis etapais. Pirmas etapas – problemos nustatymas ir sprendimų paieška mokykloje. Mūsų klasė išsikėlė problemą: „Aš, penktokas, nežinau, kas yra vietos savivalda“. Paruošė anketą ir apklausė 5-7 klasių moksleivius. Padarė išvadą, kad ir kiti moksleiviai taip pat labai mažai žino apie vietos savivaldą. Antras etapas – problemos sprendimų paieškos bendradarbiaujant su vietos vadžios institucijomis. Projekto kuratorė pavaduotoja N. Dovidauskienė suderino vizitus į Rietavo savivaldos institucijas. Spalio 19 d.su penktokais susitiko Rietavo seniūnas P. Lengvenis. Seniūnas ne tik atsakė į klausimus, bet ir pavaišino obuoliais, saldžiais grybukais bei kiekvienam įteikė po Rietavo savivaldybės žemėlapį, kad lengviau būtų susigaudyti seniūnijų teritorijose. Spalio 26 d. penktokus maloniai priėmė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis. Vyko diskusijos prie apskrito stalo, ekskursija po savivaldybės pastato kabinetus. Meras kartu su mokiniais net padainavo „Rietavo“ dainos posmą ir padovanojo moksleiviams knygą „Rietavo krašto žmonės“. Moksleiviai merui ir seniūnui uždavė tokius klausimus: kas yra meras, seniūnas, seniūnaitis? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, kad taptų meru, seniūnu, seniūnaičiu? Kas yra miesto taryba, ką ji veikia, kiek žmonių ją sudaro? Ar aš, moksleivis, matydamas netinkamą elgesį Rietave galiu tiesiogiai kreiptis į seniūniją, į merą? - ir kt. Trečias etapas – pažintiniai mokinių ir mokytojų vizitai į valstybės institucijas Vilniuje ir veiklos pristatymas. 5a kl. vyks į ekskursiją Vilniųje, lankys valdžios institucijas, pristatys savo veiklą.
          Lapkričio pradžioje numatoma tiesioginė, per „Mokytojo TV“ transliuojama konferencija. Jos metu savo patirtimi, įgyta atliekant pilietines pareigas, dalysis žymūs visuomenės veikėjai, o projekte dalyvaujantys mokiniai tiesiogiai galės užduoti klausimus. 2018 m. lapkričio 23–24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyksiančioje parodoje Mokykla 2018 numatomas projekto „Pažink valstybę“ jau atliktų veiklų apibendrinimo renginys.

Projekto kuratorė Nijolė Dovidauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 5a klasės vadovė Audronė Balčiūnienė.

Konferencija „Aktyvi pamoka. Ar aš pasiruošęs?“

          Spalio 30 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko konferencija „Aktyvi pamoka. Ar aš pasiruošęs?“, kurioje dalyvavo Tverų gimnazijos, Žadvainių pagrindinės mokyklos ir mūsų gimnazijos pedagogai. Tai projekto „Lyderių laikas“ renginys.
          Konferencijoje sveikinimo žodį tarė ir apie projekto vykdymą kalbėjo Rietavo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Janina Barynienė. Gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė kalbėjo apie projekto „Lyderių laikas“ įgyvendinimo etapus. Renginio moderatorė pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė organizavo veiklas mokytojams. Pedagogai dirbo grupėse ir pristatė įžvalgas apie aktyvią pamoką. Projekto mokymų dėstytoja Audronė Šarskuvienė skaitė mokytojams paskaitas apie aktyvios pamokos metodus ir laukiančius naujus iššūkius švietimo sistemoje.
          Konferencijoje mokytojai ne tik gavo naudingos informacijos, bet ir dalijosi pedagogine patirtimi. Ateityje laukia nauji projekto darbai ir renginiai

Mokytoja Jūratė Budginienė

Archyvas [ 1 ]           [ 2017 ] [ 2016 ] [ 2015 ]